Merhabalar...

Şu anda Elena Demiryürek'in blog'unda bulunuyorsunuz... Burada benim yazılarımı, röportajlarımı bulabilirsiniz... Fotoğraflarlara gün gelecek zenginleşecek bu blog ama şimdilik zamanı var... Hepinize geldiğiniz için teşekkür ederim

21 Eylül 2007 Cuma

Düşenin dostu federasyon

Cumhuriyet 22.02.2003

ELENA DEMİRYÜREK

Voleybol liglerinde neler oluyor? Hafta boyunca üç büyüklerin küme düşmemek için verdiği mücadeleye tanıklık ettik. Yapılan karşılaşmalar sonrasında Beşiktaş'ın erkekler, G.Saray'ın ise bayanlar takımı lige veda etti. Ancak Voleybol Federasyonu'nun dün verdiği bir kararla Bayanlar ve Erkekler Voleybol 1. Ligi'nde 2003-2004 sezonunda 18 takımın mücadele edeceği belirtildi.
Federasyondan yapılan açıklamada ''Ülkemizde geçtiğimiz yıllarda yaşanmış ekonomik sıkıntılar nedeniyle azalmış olan spor yatırımlarının artmasına olanak sağlamak, kulüplerimizin voleybol sporuna olan destek ve yatırımlarını yeniden gözden geçirebilmelerine imkan sağlamak için 2003-2004 sezonunda Bayanlar ve Erkekler Türkiye 12. Voleybol Ligi'ni 18 takıma çıkarılmasına ve liglerin çift devre lig usulü ile oynanmasına karar verildi'' ifadesi kullanıldı.
G.Saray Voleybol Takımı antrenörü Turgay Karabulak , G.Saray'ın küme düşmekten federasyon kararıyla kurtulması hakkında görüşlerini şöyle dile getirdi.
''Ligden çekilme kararı nedeniyle hazırlık döneminde bir çalışmamız olmadı. Son anda karar değişikliği olunca bu bizi zora soktu. G.Saray voleybol takımı sezon başında özerk bir yönetime geçti. Yani madi imkânlarımızı kendimiz yaratacaktık. 4 voleybolcumuzun takımdan ayrılması da bizim için bir dezavantaj oldu, ayrıca bu sezon 4 takımın ligden düşecek olması bizi daha da zor durumda bıraktı. Bu sezon küme düşmenin kaldırılması ve gelecek sezon 18 takımın ligde mücadele etmesi bizim için önemli bir gelişme oldu.''

Hiç yorum yok: