Merhabalar...

Şu anda Elena Demiryürek'in blog'unda bulunuyorsunuz... Burada benim yazılarımı, röportajlarımı bulabilirsiniz... Fotoğraflarlara gün gelecek zenginleşecek bu blog ama şimdilik zamanı var... Hepinize geldiğiniz için teşekkür ederim

21 Eylül 2007 Cuma

Ligde yok Avrupa'da var

Cumhuriyet 25.02.2005

ELENA DEMİRYÜREK

Onlarınki bir başarı öyküsü. Banvitspor Kulübü, Türkiye Erkekler Basketbol Ligi'nde ilk kez bu yıl boy gösteren ve şu anda da alt sıralarda yer alan bir kulüp ve Avrupa'da FIBA Erkekler Güney Konferansı'nda şampiyon olarak ilk 8 takım arasına girmeyi başardı.
Ligin başladığı tarihten bu yana bir türlü istediği istikrarı yakalayamayan ve sezon başından bu yana iki antrenör değiştiren Banvitspor'un yakaladığı başarıyı menajer Ömer Yalçınkaya 'ya sorduk. Yalçınkaya takımın şimdiki durumunu şöyle anlattı: ''Takım şimdilerde bir uyum içinde mücadele ediyor çünkü yeni antrenörümüz Teb Boldwin yabancı oyuncular ile diğer sporcular arasında bir köprü kurdu. Hatta beklemediğimiz bir uyumla karşı karşıya kaldık. Avrupa'da kazandığımız başarıyı da buna borçluyuz.''
Yalçınkaya Avrupa'da kazandıkları başarının bir bakıma basketbolcuların kendi kişiliklerini ortaya koy ması ile ortaya çıktığını belirtti.
Avrupa'da böyle bir başarı kazanmalarına karşın ligdeki yerlerinin bilincinde olduklarını belirten Yalçınkaya bunu aşacaklarına inandıklarını söyledi ve ekledi: ''Ligde nerede olduğumuzun bilincindeyiz. Avrupa'da büyük bir başarı kazandık ancak yine de hayal dünyasında yaşamıyoruz. Ligdeki yerimizi daha da iyileştirmek istiyoruz. İlk yılımız olmasına karşın play-off'larda yer almak ve gelecek sezona başarılı bir şekilde başlamayı hedefliyoruz. Bu hayal değil, çünkü ligin tepesinde yer alan takımlar dışında tüm maçlarımızı evimizde oynayacağız. Yani bunu başarabiliriz. Antrenörümüzün de motivasyonu ile Banvit iyi bir yerlere gelecektir.'' Banvitspor Kulübü'nün belki de ülkedeki en iyi basketbol tesislerine sahip olduğunu belirten Yalçınkaya, ''Ülker, Efes gibi takımlar kendi fabrikalarında çalışıyorlar. Ancak Banvit'in tesisleri fabrikanın dışında ayrı bir kompleks... Ülkenin hiçbir yerinde olmayan bir salonumuz var. Bu nedenle bu kadar iyi olanaklar karşısında biz de elimizden gelenin en iyisini yapacağımıza inanıyorum'' dedi.

Hiç yorum yok: